Budowa basenu w ogrodzie to marzenie wielu osób, które chcą cieszyć się wspaniałymi chwilami wodnej zabawy i relaksu w domowym zaciszu. W tym celu można wybudować basen z różnych materiałów, ale w tym artykule skupimy się na kosztach budowy basenu murowanego z bloczków styropianowych.

Bloczki styropianowe to materiał, który w ostatnim czasie zdobył dużą popularność w budownictwie, w tym również w budowie basenów. Są one lekkie, łatwe w obróbce i posiadają izolacyjne właściwości, dzięki czemu są idealnym materiałem do budowy basenów.

Koszt budowy basenu murowanego z bloczków styropianowych będzie zależał przede wszystkim od wielkości basenu oraz wybranych elementów wykończeniowych, takich jak folie basenowa, wyposażenie niecki basenowej w stali nierdzewnej lub ABS, atrakcje wodne, rozmiar i układ schodów, a także wszelkie potrzebne do prawidłowego działania basenu wyposażenie pomieszczenia technicznego tj. pompa cyrkulacyjna, filtr, automat dozujący chemię basenową, pompa ciepła. Do tych kosztów warto również dodać udogodnienia związane z utrzymaniem basenu jak na przykład odkurzacz basenowy, lampa uv czy elektrolizer soli. Ponadto, cena będzie uzależniona od lokalizacji budowy oraz kosztów robocizny i materiałów.

Cena za metr kwadratowy basenu murowanego z bloczków poliestrowych rozpoczyna się od około 3000zł, ale należy pamiętać, że jest to jedynie szacunkowa wartość i może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta oraz warunków budowlanych.